W Rawiczu pijany ojciec wiózł samochodem troje małych dzieci

i

Autor: pixabay.com

Na sygnale

W Rawiczu pijany ojciec wiózł samochodem troje małych dzieci

2023-06-02 11:41

Pijany kierowca został zatrzymany dzięki osobie, która widziała, w jaki sposób prowadzi auto i powiadomiła o tym policję. Nieodpowiedzialny rodzic został zatrzymany, a dzieci przekazane matce.

Wzorowa postawa świadka

We wtorek (30.05.) po godz. 20:00 dyżurny rawickiej policji odebrał zgłoszenie o tym, że kierowca renault traffic może być nietrzeźwy i przewozi w samochodzie małe dzieci. Na miejsce wysłany został patrol policji. Na ul. Piłsudskiego mundurowi zauważyli wskazane auto i zatrzymali jego kierowcę do kontroli.

- Kierowca został zatrzymany, podczas legitymowania policjanci w pierwszym kontakcie wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 34-latek z Rawicza wykazało ponad 1,5 promila alkoholu we krwi. Okazało się też, że auto nie miało badań technicznych i ubezpieczenia OC. Dzieci w wieku od 1,5 do 10 lat były przewożone prawidłowo. Po zatrzymaniu ojca zostały przekazane matce - mówi Beata Jarczewska, oficer prasowy komendy Powiatowej Policji w Rawiczu.

Pijany ojciec stracił prawo jazdy

Nieodpowiedzialny ojciec stracił prawo jazdy. Grozi mu jeszcze do 2 lat więzienia, co najmniej 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów i wysokie kary pieniężne.

Miejski Dzień Dziecka w Lesznie