Lato w mieście

i

Autor: UM Leszna

Lato w mieście

Wakacyjne zajęcia w leszczyńskich szkołach będą w tym roku płatne. Ile trzeba będzie zapłacić za tygodniowy turnus?

2024-05-27 13:42

Do tej pory rodzice, którzy w wakacje pracowali, mogli wysłać swoje pociechy na wakacyjne zajęcia za darmo. Problem w tym, że często dzieci były zapisywane, a na zajęcia nie przychodziły. Odpłatność ma to zmienić.

Akcja "Lato w Mieście" będzie w tym roku płatna

Akcja "Lato w mieście" polega na organizacji ciekawych zajęć w wybranych szkołach podstawowych w Lesznie.

Te zajęcia są głównie przeznaczone dla dzieci z klas 1-3, których rodzice pracują i nie mogą zapewnić opieki tym dzieciom - mówił Robert Fryz, naczelnik Wydziału Edukacji w Lesznie. 

Jeszcze w zeszłym roku takie zajęcia były darmowe. W tym roku trzeba będzie za nie zapłacić. Odpłatność ma wyeliminować duży problem przy zapisach.

Rodzice profilaktycznie, ponieważ to nic nie kosztowało, zapisywali dzieci w poszczególnych szkołach powodując szybkie wyczerpanie miejsc w tych placówkach. Następnie te dzieci po prostu nie przychodziły na zajęcia bo znajdywały miejsca gdzie indziej, bądź rodzice wyjeżdżali a zapisywali je tylko proforma - wyjaśnia Robert Fryz.

W wakacje 2024 zapisanie dziecka na zajęcia w ramach programu "Lato w mieście" będzie się wiązać z opłatą. Tygodniowy turnus kosztować będzie 150 złotych. Informacje na temat świetlic, które będą prowadzić zajęcia, pojawią się niebawem na stronie leszno.pl. Zapisy dzieci na "Lato w mieście" rozpoczną się 17 czerwca.

Noc Muzeów w Muzeum Okręgowym i MBWA w Lesznie