Łona

i

Autor: Universal Music

Imprezy plenerowe

Zburzą mur i ustawią tam scenę. Na niej wystąpi gwiazda festiwalu - Łona

2024-06-17 13:07

Leszczyński Uliczny Festiwal Artystyczny w tym roku nabierze rozmachu. Będzie muzyka, warsztaty, taniec, teatr i poezja. Gwiazdą festiwalu będzie będzie Łona - artysta spajający różne style z z konwencją hip-hopu.

LUFA 2024. Festiwal w Lesznie rośnie w siłę

LUFA, jak co roku, stawia przede wszystkim na muzykę. W tym roku przez trzy dni w różnych przestrzeniach miasta będzie można posłuchać różnych jej rodzajów.

W tym roku zaprosimy na scenę między innymi Agatę Karczewską. To jest wspaniały bluesowy głos w amerykańskim folklorystycznym klimacie. Agata Karczewska w tym roku otrzymała nagrodę "Fryderyka" - mówi Kasia Plewka, jedna z organizatorek LUFY.

W zeszłym roku gwiazdą festiwalu był Bass Astral. Jego koncert był wielkim wydarzeniem. W tym roku na LUFIE w roli gwiazdy wystąpi inny legendarny artysta, Łona.

Genialny autor tekstów, mistrz mowy polskiej, tym razem romansuje z jazzem i elektroniką. Razem z Koniecznym i Krupą pokażą, że Hip Hop z elektroniką i jazzem potrafią razem pięknie brzmieć i grać - dodaje Kasia Plewka.

Projekt "ŁONA X KONIECZNY X KRUPA" to muzyczne przedsięwzięcie, które łączy różne gatunki i style muzyczne. Łona, znany raper i poeta, wnosi do projektu swoje charakterystyczne teksty i flow. Michał Konieczny, multiinstrumentalista i producent, odpowiada za bogate aranżacje muzyczne. Krzysztof Krupa, uznany perkusista, dodaje dynamiczne i wyraziste rytmy. Razem tworzą unikalne brzmienie, które przyciąga szeroką publiczność i zdobywa uznanie krytyków.

Festiwal LUFA 2024 w Lesznie. Gdzie odbywać się będą koncerty?

W tym roku podczas festiwalu LUFA koncerty odbywać się będą na dwóch scenach. Pierwsza w uliczce przy placu Metziga, druga w nowym, nieoczywistym miejscu w Nowych Pompach.

W tym roku zburzymy mur, który prowadzi z Alei Słowackiego do Nowych Pomp. Chcemy pokazać Państwu kolejne przestrzenie, których zazwyczaj jako mieszkańcy nie widzimy i nie są one dla nas dostępne - mówi Kasia Plewka.

LUFA 2024 odbędzie się w tym roku LUFA odbędzie się w tym roku od 30 sierpnia do 1 września.