Zengota z awansem do SEC

Autor: FB Unia Leszno

Żużel

2023-05-15 9:37

Dwóch Polskich zawodników wywalczyło na torze w węgierskim Nagyhalasz awans do cyklu SEC, czyli Indywidualnych Mistrzostw Europy na żużlu. W tym gronie znalazł się Grzegorz Zengota.

Zawodnik FOGO Unii Leszno nie rozpoczął zawodów najlepiej. Po dwóch seriach mogło wkraść się zwątpienie, bo były tylko 2 punkty, a awans gwarantowało w najgorszym wypadku piąte miejsce w imprezie. Po tych dwóch mało udanych wyścigach ''Zengi” znalazł odpowiednie ustawienia i w pozostałych trzech wyścigach dołożył 8 punktów. Łącznie dało mu to 10 punktów i awans. Tyle samo zdobył jeszcze Kacper Woryna i Czech – Jan Kvech. Najskuteczniejszy był jednak Francuz – Dimitri Berge, który wywalczył 13 punktów i wygrał całe zawody.

Nierozstrzygnięta była sprawa 5 miejsce. Tu aż piątka zawodników musiała rywalizować o ostatnie miejsce premiowane awansem. W tej piątce był trzeci z reprezentantów Polski – Szymon Woźniak. W mini turnieju lepszy okazał się jednak Duńczyk – Andreas Lyager i to on uzupełni stawkę finalistów SEC. Woźniak został sklasyfikowany na 6 miejscu, ale wciąż może liczyć na przyznanie przez organizatora stałej dzikiej kwarty na starty w cyklu imprez i indywidualne mistrzostwo Europy.