Grasował po cmentarzch i kradł mosiężne wazony. Spowodował straty na ponad 100 tys. złotych!

i

Autor: KMP Leszno

Na sygnale

Grasował po cmentarzch i kradł mosiężne wazony. Spowodował straty na ponad 100 tys. złotych!

2024-05-28 11:04

Cmentarną hieną okazał się 37-latek ze Wschowy. Policja w Lesznie skierowała przeciwko niemu akt oskarżenia do prokuratury. Mężczyzna niebawem stanie przed sądem.

Od cmentarza do cmentarza

Sprawa miała swój początek jesienią ubiegłego roku, gdy do leszczyńskiej policji spłynęła fala zawiadomień o kradzieżach na nekropoliach. Mosiężne wazony znikały w nocy, były wyrywane z nagrobków na cmentarzach na terenie Leszna i powiatu leszczyńskiego. Przestępczy proceder trwał miesiąc.

- Sprawca został zidentyfikowany i zatrzymany. Okazał się nim 37-letni mieszkaniec Wschowy. Śledczy w trakcie prowadzonego postępowania zbierali materiał dowodowy, ale w szczególności rozmawiali i przesłuchiwali osoby pokrzywdzone przez działalność 37-latka. Było to utrudnione, gdyż nie łatwo było ustalić i dotrzeć do nagrobnych opiekunów pochodzących z terenu całej Polski. Ostatecznie ogłoszono podejrzanemu ponad 80 zarzutów kradzieży mosiężnych wazonów wartych ponad 100 tysięcy złotych. Przyznał się do ich popełnienia - mówi Monika Żymełka, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lesznie.

Dziś (28 maja) policjanci skierowali do Prokuratury Rejonowej w Lesznie akt oskarżenia w tej sprawie. 37-latek niebawem stanie przed sądem, grozi do 5 lat więzienia.

Pijany kierowca staranował autobus. Nagranie z wypadku

Quiz. Województwa w PRL-u. Czy pamiętasz ich nazwy i stolice? 14/15 zdobędą nieliczni!

Pytanie 1 z 15
1. Na początek coś łatwego. Ile województw istniało w Polsce w latach 1975-1998?