Nagła zmiana na stanowisku komendanta miejskiego PSP w Lesznie

i

Autor: hak

Straż Pożarna

Nagła zmiana na stanowisku komendanta miejskiego PSP w Lesznie [FILM]

2024-05-28 9:40

Bryg. Jacek Sowiński jest nowym p.o. komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie. Zastąpił na tym stanowisku bryg. Sebastiana Kozłowskiego, którego zastępował od miesiąca.

Nagła zmiana na stanowisku komendanta miejskiego PSP w Lesznie [FILM]

i

Autor: hak bryg. Jacek Sowiński

(Nie) spodziewana zmiana

Były komendant PSP w Lesznie bryg. Sebastian Kozłowski związany był z jednostką w Lesznie od 27 lat, a bryg. Jacek Sowiński przez 33 lata pracował w Komendzie Powiatowej PSP w Gostyniu. Dziennikarze dowiedzieli się o zmianach personalnych wczoraj (27 maja) o godz. 15:00, krótko po powrocie wezwanych do Poznania komendantów. Decyzję o zmianach personalnych podjął z dniem wczorajszym komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Jacek Strużyński.

- Dziękuję za współpracę wszystkim osobom, które spotkałem w ciągu mojej 27-letniej służby tutaj w Lesznie i na terenie powiatu leszczyńskiego. Przede wszystkim dziękuję samorządowcom, przedsiębiorcom, dziękuję wszystkim osobom za każdą chwilę spędzoną razem. Dziękuję za każdą rozmowę, konstruktywną krytykę, zawsze za działanie ukierunkowane na cel. Życzę wszystkim zdrowia, optymizmu, pogody ducha, wszystkiego dobrego i do zobaczenia! - mówił bryg. Sebastian Kozłowski, były już komendant miejski PSP w Lesznie.

Od podziękowań rozpoczął też swoją pierwszą na nowym stanowisku rozmowę z dziennikarzami bryg. Jacek Sowiński, nowy komendant w Lesznie, a do niedawna zastępca komendanta powiatowego PSP w Gostyniu.

- Po 33 latach służby w Państwowej Straży Pożarnej w Komendzie Powiatowej w Gostyniu trafiłem do jednostki w Lesznie, Od miesiąca pracuję tutaj. Dziękuję wszystkim strażakom, ochotnikom i funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej, którzy mnie przez ten miesiąc miło i serdecznie przyjęli. Na stanowisku komendanta jestem po raz pierwszy, ale myślę że z dobrą załogą, którą zastałem w Lesznie  będzie to zadanie do realizacji i spełnienia wszystkich wymagań, które przed nami zostaną postawione - mówił bryg. Jacek Sowiński. 

Nowy komendant nie planuje żadnych zmian.

- Myślę, że komenda na dzień dzisiejszy funkcjonuje bardzo dobrze. Myślę, że na dzień dzisiejszy ad hoc już nie ma żadnych potrzeb, żeby ewentualnie z dnia na dzień coś zmieniać.

Byłemu komendantowi miejskiemu bryg. Sebastianowi Kozłowskiemu powierzono stanowisko komendanta powiatowego PSP w Nowym Tomyślu.

To drugi komendant z Gostynia, który objął stery nad jednostką w Lesznie. Szefem Komendy Miejskiej Policji w Lesznie jest od niedawna insp. Piotr Gorynia, dotychczasowy komendant powiatowy KPP w Gostyniu.