Sukcesy zawodników LKS Szawer Leszno na IMP w Ostrowie

Autor: Fb LKS Szawer Leszno

Speedrower

Sukcesy zawodników LKS Szawer Leszno na IMP w Ostrowie [ZDJĘCIA/FILM]

2024-09-03 13:04

Marcin Szymański został Indywidualnym Mistrzem Polski Weteranów w speedrowerze, a Jacek Wleklik II Wicemistrzem! To kolejne sukcesy na koncie zawodników LKS Szawer Leszno. Klub w tym roku obchodzi 30-lecie istnienia.

Indywidualne Mistrzostwa Polski odbyły się w miniony weekend w Ostrowie Wielkopolskim. W zawodach rozgrywanych w kilku kategoriach wystartowali przedstawiciele wszystkich klubów speedrowerowych, w tym także LKS Szawer Leszno.

Najlepszym dniem dla leszczynian była niedziela (1 września). Nasi zawodnicy dominowali podium w kategorii weteran. Marcin Szymański zdobył złoty medal i zajął pierwsze miejsce, a Jacek Wleklik brązowy krążek i trzecią lokatę. Szczęścia zabrakło Danielowi Kubiakowi, który w tej samej kategorii musiał zadowolić się 5. miejscem. Bez medali wrócili z zawodów Młodzieżowcy. Kuba Ignyś w Finale IMP Młodzieżowców zajął 11. miejsce a Mikołaj Kurpisz 13.

Dla Marcina Szymańskiego to był drugi powód do radości na tych zawodach. Dzień wcześniej został także II-Wicemistrzem Polski Seniorów. Mateusz Ludwiczak zakończył turniej finałowy na 11. miejscu.W kategorii Junior najwyższą lokatę zajął Albert Seweryn - 6. miejsce, Mikołaj Kurpisz - 10., a Filip Balcer 13. miejsce.