​Udane wiosenne otwarcie zespołów piłkarskiej IV ligi

Piłka nożna

2024-03-18 9:09

Dwa zwycięstwa i remis. Takie wyniki osiągnęła trójka naszych drużyn, rywalizująca w piłkarskiej IV lidze. Właśnie ruszyła runda rewanżowa. Najwięcej radości przynoszą zwycięstwa. Od takich rozpoczęły drużyny z Kościana i Piasków.

Obra 1912 Kościan zimą nieco się osłabiła kadrowo, co przyznał sam trener Krzysztof Knychała. Zespół jednak na otwarcie rundy wiosennej spisał się bardzo dobrze, pokonując na wyjeździe Polonię Chodzież 2:0 po trafieniach Michalaka oraz Rudawskiego.

Po trzy punkty sięgnęła także Korona Piaski, która podejmowała Jarotę Jarocin. W Piaskach sięgnięto zimą po pokaźne posiłki w osobach doświadczonych Piecha i Sierpiny, którzy na pewno wprowadzili sporo spokoju do zespołu. Korona pokonała rywala zza między 2:0, ustalając wynik spotkania już do przerwy. Do siatki trafiali: Nowak oraz Cubal.

Pierwsze punkty straciła Polonia 1912 Leszno, remisując na wyjeździe przed broniącą się przed spadkiem Tarnovią Tarnowo Podgórne 1:1. Leszczynianie w tym meczu z różnych względów, głównie przez kontuzje nie mogli skorzystać z usług aż sześciu graczy. Mimo to Polonia miała przewagę, ale była nieskuteczna. W II połowie straciła bramkę po rzekomym zagraniu piłki ręką i rzucie karnym. W końcówce karnego dla Polonii wywalczył młodziutki Nicolas Kozimala, a bramkarza na raty pokonał Michał Skrzypczak, dając Polonistom remis i jedn punkt meczowy.

Świętokrzyskie. Kibice na meczu Korona Kielce - Pogoń Szczecin w PKO BP Ekstraklasie